15 серпня відбулась перша зустріч оргкомітету з підготовки конференції у форматі Пошуку Майбутнього. Це одна із зустрічей у межах проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”.
Організаційний комітет Конференції особливий, оскільки в нього входять не лише представники та представниці партнерів проєкту, а й запрошені активісти та активістки з прав людини та інклюзії, експерти та експертки, що представляють чи працюють на благо цільової аудиторії проєкту.
Нам вдалося за короткий час, незважаючи на війну, мобілізувати різних представників та представниць захисту інтересів людей з інвалідністю в Україні та залучити їх до участі до Організаційного комітету конференції. Адже успіх залежить від залучення тих, кого безпосередньо стосуються проблеми, і тих, хто першим отримає користь від змін, досягнутих завдяки результатам конференції.
Оргкомітет покликаний допомогти:
- уточнити цілі та завдання конференції у форматі Пошуку Майбутнього;
- визначити ключову тему Конференції з Пошуку Майбутнього та надати зворотний зв’язок щодо її наповнення;
- визначити структуру учасників та учасниць Конференції з Пошуку Майбутнього та допомогти їх залучити
До Організаційного комітету долучились:
- Констанце Штоль, Internationales Bildungs- und Begegnungswerk gGmbH
- Назарій Боярський, ГО “Інкубатор демократичних ініціатив”
- Тетяна Герасимова, ГО “Fight For Right”
- Богдан Мойса, Українська Гельсінська спілка з прав людини
- Вадим Сидоренко, Національна асоціація адвокатів України, Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю
- Ірина Земляна, Інститут масової інформації
- Ірина Юзик, Zmina
- Ксенія Семенова, Депутатка Київради / ректорка Національного авіаційного університету
- Людмила Фурсова, ГО “Fight For Right”
- Марія Ясеновська, Європейський форум інвалідності
- Нія Нікель, Епіпросвіта
- Олексій Нашивочніков, Спільнота нечуючих
- Станіслав Туріна, Коаліція захисту людей з інтелектуальними порушеннями \ Atelienormalno
- Карина Грицюк, ГО “Fight For Right”
- Яна Салахова, ГО “Театр змін”
Фасилітаторкою зустрічі стала Мар’яна Завійська.
На першій зустрічі Оргкомітету:
- презентували цілі, завдання та ключові активності проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”
- обговорили побоювання та очікування проєкту та методу “Пошук Майбутнього”
- визначили ролі оргкомітету та рівень залученості до підготовки Конференції
Відкриваючи зустріч, Констанце Штоль, представниця Internationales Bildungs- und Begegnungswerk gGmbH, лідируючого партнера проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”, зазначила:
“Ми розробили цей проєкт, бо вважаємо, що більше не потрібно обговорювати, чи варто прагнути до інклюзивного суспільства і чи повинні люди з інвалідністю мати повний доступ до освіти, культури, навчання та робочого середовища. Ці питання вже давно вирішені і відповідь однозначна “Так!!!” Тож мета проєкту полягає в тому, щоб у теперішній ситуації в Україні створити доступне середовище та спільно дослідити, що ми можемо зробити, щоб навіть зараз під час війни захистити права людей з інвалідністю та забезпечити усунення бар’єрів і успішну інтеграцію. Досвід, який ми отримаємо, на нашу думку, буде також дуже важливий під час відновлення України. На початку я бажаю нам усім відчути взаєморозуміння та вести діалог, який ми можемо ініціювати в інтересах участі та усунення бар’єрів.”
Нагадаємо, проєкт “Інклюзія — просто зробімо це!” покликаний об’єднати експерток та експертів, активісток та активістів за права людей з інвалідністю в експериментальному, максимально доступному та інклюзивному навчальному просторі для творчої співпраці. Планується провести п’ятиденну конференцію, учасники та учасниці якої зрештою сформулюють бачення щодо подолання дискримінації та сегрегації людей з інвалідністю в Україні, постраждалій від війни.
На конференції обов’язково будуть передбачені перекладачі жестової мови. Відповідно до чіткого наміру створити продуктивний та ефективний безбар’єрний простір досвіду через конференцію у форматі Пошуку Майбутнього, створення доступності є центром завдання.
Під час наступних п’яти онлайн-засідань Організаційний комітет визначить групи зацікавлених сторін, запросить їх представників і представниць, забезпечить об’єднання актуального міждисциплінарного українського досвіду на конференції. Близько 50 учасників та учасниць почергово поглиблюватимуть і розвиватимуть спільно досліджені знання в змішаних групах і групах зацікавлених сторін. Після конференції будуть доступні кошти для реалізації цих менших і більших ініціатив. Презентація розроблених міні-проєктів або прототипів запланована на кінець року.
Проєкт “Інклюзія — просто зробімо це!” реалізується ГО “Інкубатор демократичних ініціатив” у партнерстві з Internationales Bildungs- und Begegnungswerk gGmbH (Німеччина) та Fight For Right / Боротьба за права (Україна) завдяки коштам, виділених Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини в межах програми “Розширення співробітництва з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства”.