«Жива бібліотека» для правників і правчинь

«ІНКУБАТОР ДЕМОКРАТИЧНИХ ІНІЦІАТИВ»

«Жива бібліотека» для правників і правчинь

Коли

19 Вересня, 2024    
4:00 pm - 6:00 pm

Тип події

Запрошуємо правників і правчинь відвідати «Живу бібліотеку».

«Жива бібліотека» — це інтерактивний захід, що надає людський вимір ідеї розмаїття. Ми організовуємо «Живу бібліотеку» онлайн 19 вересня з 16:00 до 18:00 й пропонуємо для неї сім унікальних «книжок», аби надати «читачам» та «читачкам» досвід діалогу та усвідомлення, як сильно життя реальної людини, яка представляє ту чи іншу вразливу групу в суспільстві, відрізняється від наших про неї уявлень.

Жива бібліотека – це формат заходу, під час якого запрошені герої та героїні («книги») спілкуються з відвідувачами («читачами»). «Книги» розповідають про своє життя, відповідають на запитання «читачів» та «читачок». Головна мета цього спілкування – надати «читачам» можливість поспілкуватись із людьми, з якими вони не мають досвіду спілкування, а отже, сприяти зниженню рівня упередженого ставлення до «книг».

До участі запрошуємо правників(-чинь), адвокатів(-ок), юристів(-ок), суддів та представників(-ць) інших правничих професій; науковців(-иць), викладачів(-ок) та студентів(-ок) у сфері права.

 

Під час «Живої бібліотеки» можна буде «прочитати» «книги»:

  • Заріна Амет, кримська татарка та переселенка. Дочка дисидента,  правозахисниця, та й просто творча людина, яка мріє повернутися додому до Криму, аби знову займатись своєю улюбленою справою.
  • Лідія, переселенка та молодіжна працівниця. Росія двічі руйнувала її життя. Стикалася з дискримінацією за територіальною ознакою. Проте акумулювавши весь досвід, направила його на користь іншим.
  • Наталія, жінка 60 років. У 50 років, маючи 23-річний досвід роботи в медіа, була змушена шукати нову роботу. З якими стереотипами їй довелось стикнутися у новому колективі, у якому співробітники та співробітниці вдвічі молодшими за неї, та як їй вдалося налагодити співпрацю та спілкування з колективом?
  • Сергій Летучий, реалізує себе як музикант, культурний менеджер та громадській діяч. Народився у Старобільську на Луганщині. Там жив і працював до повномасштабного нападу росії. Займався соціокультурними проєктами, розвитком української культури на Луганщині та в Україні загалом. Нині живе в Ужгороді, активно бере участь в житті суспільства та збирає донати для наших захисників і захисниць.
  • Світлана. Провівши кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення в Україні, все ж вирішила виїхати з дитиною за кордон. Обравши Польщу, як країну тимчасового перебування, стикнулася з проблемами, що знайомі для більшості мігрантів. Світлана має досвід діяльності дотичний міжкультурної комунікації та прав людини, але чи допомагав він розвʼязувати поточні проблеми в іншому культурному середовищі?
  • Андрій Діденко, колишній в’язень, що працює в сфері правозахисту. Здійснює моніторингові візити в пенітенціарні заклади на предмет дотримання прав людини. З початком війни документує воєнні злочини скоєні російськими військовими.
  • Віталій Царюк, герой новини про першу одностатеву пару в Єдиному порталі державних послуг “Дія”. ЛГБТІК-активіст і правозахисник, монітор проявів дискримінації і злочинів на ґрунті ненависті.

 

 Як виглядатиме онлайнова «Жива бібліотека»?

  • Людина, яка хоче взяти участь у «Живій бібліотеці» та поспілкуватися із «живими книгами», заповнює коротку реєстраційну форму до 19 вересня за посиланням: https://forms.gle/Joj6LcBJueKK9WNG7
  • «Читачі» та «читачки» отримають посилання на Zoom-сесію на електронну пошту.
  • «Жива бібліотека» відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom та буде складатись з трьох сесій «читання». Кожна триватиме 20-25 хвилин.
  • «Читання» відбуватиметься в окремих Zoom-кімнатах. «Читачі» матимуть можливість поставити запитання «книжкам» за допомоги мікрофону або текстових повідомлень у чаті.
  • Участь безоплатна.

 

«Читачі» та «читачки» мають дотримуватися певних правил:

  • Дотримуватись черги під час дискусії та давати можливість висловитися іншим.
  • «Повернути книгу» назад у «бібліотеку» в цьому ж психічному стані.
  • Забороняється робити відео чи фото фіксацію заходу.
  • Усі «читачі» та «читачки» мають увімкнути камеру під час заходу.
  • У «Живій бібліотеці» не буває безглуздих, незручних або гострих питань. Так само немає місця для образ та дискримінації.

Ми радимо поспілкуватися із «книгою», яку ви точно не зустріли б у повсякденному житті.

  

Долучайтесь до Facebook-події заходу: https://www.facebook.com/share/UBn8yPoJBTiyDr2A/

 

Із додаткових питань звертайтесь, будь ласка, мейлом info@diiukraine.org 

Також запрошуємо підписуватись на соціальні мережі «Інкубатору демократичних ініціатив»:

Facebook: https://www.facebook.com/DII.Ukraine/

YouTube: https://www.youtube.com/@DII.Ukraine

Instagram: https://www.instagram.com/DII.Ukraine/

Telegram: https://t.me/DII_Ukraine

Живу бібліотеку організовано в межах проєкту «Сила права: мережа правників на захист соціально вразливих груп населення», що реалізується ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» у співпраці з Вищою школою адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

Перейти до вмісту