З радістю оголошуємо, що в межах проєкту «Інклюзія — просто зробімо це!» ми з партнерами підтримали три унікальні ініціативи учасників та учасниць форуму «Права людини людей з інвалідністю в Україні: мапа потрібних змін до 2029», що тривав з 1 по 4 жовтня у Львові. Захід об’єднав понад 50 активістів та активісток з різних куточків України, які зібралися для розробки плану дій, спрямованого на покращення життя людей з інвалідністю. Завдяки фінансовій підтримці, ці проєкти тепер перейдуть до етапу реалізації, щоб зробити українське суспільство більш інклюзивним.
🦻1. Курси для гідів-екскурсоводів із порушеннями слуху. Цей проєкт, ініційований громадською організацією «Освітня допомога», пропонує навчання для осіб з порушеннями слуху, які прагнуть стати гідами. В курсах візьмуть участь люди з порушеннями слуху з Києва, Кривого Рогу, Хмельницького та Львова. Програма передбачає інтенсивне навчання, після якого випускники(-ці) отримають сертифікати та зможуть провести перші екскурсії, надаючи послуги як для людей з порушеннями слуху, так і зі збереженим слухом. Цей проєкт не тільки розширює професійні можливості людей з інвалідністю, але й сприяє розвитку інклюзивного туризму в Україні.
🏰2. Дослідницький тур щодо бар’єрів культурних об’єктів у Тернопільській області. За ініціативи громадської організації «Я зможу» буде здійснено оцінку доступності культурних закладів, таких як Замок-палац князів Вишневецьких і Тернопільський обласний краєзнавчий музей. У межах проєкту заплановано моніторингові візити за участю людей з різними видами інвалідності, а також підготовку детальних рекомендацій для покращення доступу. Проєкт покликаний звернути увагу на потребу безбар’єрності та запустити діалог про інклюзію в культурному середовищі.
📖3. Проєкт «Медіа без бар’єрів». В межах проєкту громадської організації «Громадський холдинг “Група впливу”» буде розроблено буклет з рекомендаціями для журналістів і журналісток, як забезпечити візуальну доступність текстових матеріалів. Важливо, щоб інформаційний простір був зрозумілим та зручним для всіх читачів і читачок, зокрема для людей із порушеннями зору. У межах проєкту також буде проведено воркшоп для журналістів(-ок), що підвищить їхній рівень знань про інклюзивність контенту.
Ці проєкти не лише сприяють розвитку інклюзії в Україні, але й надихають інші організації на подібні ініціативи. Вони дозволяють експериментувати з інклюзією та участю – двома основними цілями Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю – і дізнатися, як їх можна застосувати в різних сферах діяльності. У організаторів проєктів буде можливість критично оцінити які з припущень були правильними, а які – ні.
Ми віримо, що успіхи учасників та учансиць нашого проєкту стануть важливими кроками до реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та закладають основи для справді інклюзивного суспільства. Інклюзивність – це стандарт майбутнього, який ми створюємо разом.
Слідкуйте за реалізацією цих проєктів на нашій сторінці та на сторінках партнерів, які реалізують ініціативи.
Проєкт «Інклюзія — просто зробімо це!» реалізується «Інкубатор демократичних ініціатив» у партнерстві з Internationales Bildungs- und Begegnungswerk gGmbH (Німеччина) та «Боротьба за права» (Україна) завдяки коштам, виділених Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини в межах програми «Розширення співробітництва з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства».