Інкубатор демократичних ініціатив долучився до міжнародного науково-педагогічного стажування

«ІНКУБАТОР ДЕМОКРАТИЧНИХ ІНІЦІАТИВ»

Інкубатор демократичних ініціатив долучився до міжнародного науково-педагогічного стажування

Поділитися:

Навесні 2024 року Інкубатор демократичних ініціатив долучився як співорганізатор до міжнародного науково-педагогічного стажування разом з інститутом Mokslininkų sąjungos (MSI) в Литві за підтримки Литовського наукового союзу (LMS).

 Стажування пройшли 29 українських науковці та науковиці, що представляють 14 вищих навчальних заклади.

Програма стажування сприяла глибокому розумінню інноваційних тенденцій у світовій освітній системі та надала можливість для активного обміну досвідом та знаннями між учасниками та учасницями. Основний фокус стажування спрямовано на розвиток професійних знань і навичок учасників та учасниць у галузі сучасних методик навчання.

Стажування тривало з 26 лютого по 27 травня 2024 року та поєднало дистанційний та очний формати навчання. Дистанційна частина, що тривала майже три місяці, надала учасникам та учасницям доступ до вебінарів та лекцій провідних литовських та європейських фахівців і фахівчинь. Цей формат допоміг  дослідити організаційної структури, освітніх програм та методик викладання, що використовуються у європейських університетах.

Очна частина стажування проходила з 20 по 27 травня у Вільнюсі, де учасники та учасниці мали змогу безпосередньо відвідати навчальні заклади, поспілкуватися з колегами та колежанками, а також взяти участь у круглих столах та семінарах. Особлива увага приділялася активному обміну досвідом та знаннями між учасниками(-цями)та литовськими науковцями(-ицями), адже це сприятиме глибшому розумінню актуальних питань та наявних викликів у сфері вищої освіти.

Основні модулі навчання включали:

  • “Європейські освітні системи” — вивчення та порівняння систем освіти різних країн ЄС;
  • “Інновації в навчанні та дослідженнях — обговорення сучасних методів викладання та дослідницьких ініціатив;
  • “Міжнародне співробітництво та обмін” — розробка спільних проектів та досліджень із партнерами ЄС;
  • “Грантова діяльність” — підготовка та презентація проектних заявок, обговорення успішних європейських проєктів.

Кожен модуль спрямовувався на поглиблення спеціалізованих знань учасників та учасниць, їх підготовку до реалізації науково-освітніх проектів в установах, де вони працюють. Так, 18 квітня 2024 року Назарій Боярський, член правління ГО “Інкубатор демократичних ініціатив”, провів вебінар на тему “Основи написання грантів: здобуття коштів для соціальних змін”. Він був орієнтований на розвиток навичок написання ефективних грантових заявок, які грають критичну роль фінансуванні проєктів, направлених на соціальні зміни.

Керівницею науково-педагогічного стажування стала Зорина Боярська, кандидатка біологічних наук, доцентка, директорка ГО “Інкубатор демократичних ініціатив”. Вона зазначила: “Під час війни дуже важливо підтримувати науково-педагогічну спільноту, адже  від них залежать нові розробки, що наближають нашу перемогу, та передача знань та вмінь для майбутнього покоління. Саме тому ми вирішили провести науково-практичне стажування з нашими литовськими партнерами, аби українські науковці та науковиці змогли підвищити свою кваліфікацію, поділитись власними напрацюваннями, ініціювати спільні проєкти. Цей досвід є для нас першим, але судячи з відгуків учасників та учасниць, він вдався. Тож ми шукатимемо змогу, аби реалізувати нові стажування та підтримати науково-педагогічну спільноту. 

Перейти до вмісту