Послаблення модерації мови ворожнечі в Meta: які загрози це несе для меншин?

«ІНКУБАТОР ДЕМОКРАТИЧНИХ ІНІЦІАТИВ»

Послаблення модерації мови ворожнечі в Meta: які загрози це несе для меншин?

Поділитися:

❌?Послаблення модерації мови ворожнечів Meta: які загрози це несе для меншин?

У жовтні 2024 року Meta, яка володіє Facebook, Instagram та іншими платформами, оголосила про значне послаблення правил модерації контенту. Нові зміни були спрямовані на скорочення видалення публікацій, які раніше розцінювалися як “потенційно небезпечні”. Цей крок викликав суперечки: одні вітали його як жест на користь свободи слова, інші побачили в цьому ризик для вразливих груп, зокрема меншин.

Чому це рішення може бути небезпечним для меншин?
Послаблення цензури часто стає лазівкою для поширення ненависті та дискримінації. Алгоритми, які модератори Meta використовують для фільтрації контенту, недосконалі: вони можуть пропускати мову ворожнечі, а також дозволяти маніпулятивний або дезінформаційний контент, спрямований на меншин. Меншинні групи, зокрема ЛГБТІК+, етнічні та релігійні спільноти, є найуразливішими до кібербулінгу й онлайн-дискримінації.

Наприклад, на платформах Meta вже зараз відзначаються часті випадки організації цілеспрямованих кампаній проти активістів. Послаблення цензури може зробити їх ще більш незахищеними. Відсутність своєчасного реагування може підірвати довіру до платформ як безпечного середовища для самовираження.

З іншого боку це може бути шансом для меншин привертати більше уваги до своїх проблем. Адже іноді суворі алгоритми модерації блокували корисний активістський контент через непорозуміння або упередження системи. Зміни дають можливість уникнути таких ситуацій.

Однак, попри деякі позитивні аспекти, недоліки, звісно, переважають. Платформи соціальних мереж вже відомі своєю здатністю посилювати ефект “інформаційної бульбашки”, у якій люди взаємодіють лише з подібними до себе. Менша модерація може створити простір для ще більшого розповсюдження екстремістських ідей або організації шкідливих дій, таких як харасмент, переслідування або онлайн-доксинг.

Також слід зазначити, що Meta, як і раніше, використовує алгоритми для фільтрації контенту. Відсутність прозорості щодо змін у цих алгоритмах може призвести до дисбалансу між реальними намірами та практичними наслідками послаблення цензури.

?️Тож як захистити себе й інших?
1. Будьте пильними.якщо ви бачите мову ворожнечі або загрози, обов’язково повідомляйте про це модераторам. Хоча цензура послаблена, механізм скарг залишається.
2. Користуйтеся блокуванням, не бійтеся блокувати токсичних користувачів, аби створити для себе комфортний онлайн-простір.
3. Об’єднуйтесь у спільноти, оскільки згуртовані групи активістів і союзників можуть швидше реагувати на прояви дискримінації та підтримувати один одного.
4. Використовуйте альтернативні платформи. Тобто, якщо Meta стає небезпечною, розгляньте перехід на інші платформи, де політики модерації кращі для захисту меншин.

ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» активно працює над питаннями захисту прав меншин і боротьби з дискримінацією. Ми прагнемо створити безпечний простір для кожного, де б не залишилося місця для ненависті та упереджень.

Саме з цією метою ми розробили посібник «Долаючи дискримінацію: особливості організації та проведення освітніх заходів із запобігання та протидії дискримінації». У ньому зібрано практичні інструменти для проведення тренінгів, майстер-класів та освітніх сесій, які допоможуть викорінювати стереотипи та розвивати толерантність у суспільстві – зазначає член Правління ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» Назарій Боярський.

? Завантажити посібник можна за посиланням: https://bit.ly/3PKLqL9.

?Також пропонуємо ознайомитися з відкритими освітніми модулями LGBTIQ Youth Net за посиланням: https://lgbtiqyouthnet.eu/open-educational-resources/.
Ці модулі створені для вирішення важливих проблем, з якими стикається молодь ЛГБТІК, сприяння розумінню та прийняттю, а також оснащення людей інструментами для просування позитивних змін.
Кожен модуль зосереджений на ключових темах, необхідних для створення інклюзивного та шанобливого суспільства. Ви знайдете інформацію, яка допоможе у просуванні прав, розвитку толерантності та підтримці молодих активісті(-ок) у їхній діяльності.

Перейти до вмісту