«Сила права»: як правники та правчині опановують підхід, інформований про травму

«ІНКУБАТОР ДЕМОКРАТИЧНИХ ІНІЦІАТИВ»

«Сила права»: як правники та правчині опановують підхід, інформований про травму

Поділитися:

Протягом квітня-листопада 2024 року Інкубатор демократичних ініціатив успішно реалізував проєкт «Сила права: підхід, інформований про травму, в правничій роботі». Ця ініціатива відбулася за підтримки Ради Європи в межах проєкту «Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні».

У співпраці з Вищою школою адвокатури НААУ команда проєкту допомогла сотням правників та правчинь отримати нові знання й навички для роботи із соціально вразливими групами.

Як це було?

🔹 П’ять вебінарів з унікальними темами зібрали 260 учасників(-ць). Теми, які розглядали:

  • «Стрес, травматична подія та травматичний стрес у контексті правничої роботи»
  • «Салютогенний підхід до роботи з людиною, яка пережила травматичну подію, в контексті правничої роботи»
  • «Надання першої психологічної допомоги в контексті правничої роботи» 
  • «Вигорання та втома від співчуття в правничій роботі»
  • «Техніки заспокоєння в контексті правничої роботи»

Записи вебінарів доступні в окремому списку відтворення на Ютуб-каналі Інкубатору демократичних ініціатив.

🔹 Три воркшопи «Особливості надання правової допомоги людям, які постраждали внаслідок війни», орієнтовані на вдосконалення навичок, об’єднали 81 учасника(-цю). Воркшопи допомогли учасникам опанувати реальні кейси та отримати цінний зворотний зв’язок від експерток.

🔹 Дистанційний курс «Підхід, інформований про травму, в правничій роботі» розроблений у співпраці з Координаційним центром з надання правничої допомоги. Курс доступний на платформі системи безоплатної правничої допомоги. Шість модулів, відеолекції, навчальні матеріали та підсумкове тестування – все це вже допомогло 116 правникам та правчиням підвищити свою кваліфікацію. І це лише початок, адже курс доступний для всіх охочих. 

Відгуки про проєкт

«Інформація була подана доступно, зрозуміло і з реальними прикладами. Професіоналізм і підтримка експерток зробили навчання надзвичайно корисним. Воркшоп надав мені нові практичні інструменти для роботи з людьми, які пережили травму», — ділиться враженнями учасниця воркшопу Тетяна Алфьорова.

«Підхід, інформований про травму, у правничій роботі є досить новою концепцією, яка стає популярною. Ця модель роботи заснована на визнанні того, що багато клієнтів, які звертаються за правничою допомогою, мають досвід травматичних подій, які можуть суттєво впливати на їхню здатність взаємодіяти з правниками, ухвалювати рішення та довіряти правовій системі. У сучасному світі, де війни, насильство, переслідування і дискримінація стають буденністю, важливість підходу, інформованого про травму, лише зростає», — розповідає автор ідеї та методист проєкту, член Правління ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» Назарій Боярський 

Що далі?

Проєкт не лише завершився, а й залишив після себе тривалий вплив. Правники та правчині, які взяли участь у заходах, готові використовувати отримані знання для допомоги тим, хто цього найбільше потребує.

Дякуємо партнерам та учасникам, які зробили цей проєкт можливим! Разом ми створюємо середовище, де право працює на підтримку людяності.

Інкубатор демократичних ініціатив продовжує розвивати застосування підходу, інформованого про травму, в різних сферах.

Проєкт «Сила права: підхід, інформований про травму, у правничій роботі» реалізується ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» у співпраці з Вищою школою адвокатури НААУ в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи «Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні».

Перейти до вмісту