Ділимось з вами результатами Молодіжних ЛГБТІК+ асамблей в Кіровоградській області.
👥 89 людей безпосередньо взяли участь у зустрічах. Серед них: молоді люди, представники(-ці) ЛГБТІК+, молодіжні працівниці, представник Молодіжної ради Кропивницького, спеціалістки управління молоді та спорту, управління комунікації з громадськістю та інформаційної політики.
Згідно методології посібника “The Development of Sustainable LGBTIQ+ Youth Local Assemblies” 14, 18 та 25 листопада було проведено три зустрічі. Учасники(-ці) гармонійно поєднали теоретичні та практичні знання щодо інклюзивності у сучасному суспільстві, яка, зокрема, базується на протидії мови ворожнечі. Також напрацювали форми виховання та свідомого ставлення протидії мові ворожнечі, що матиме позитивний вплив на становище ЛГБТІК+ людей.
Учасники та учасниці представили свої ідеї та плани на 2025 рік:
🔹 запуск інформаційної кампанії у соціальних мережах.
🔹 організація першої лекції в освітніх установах області.
🔹 проведення першого відкритого заходу для всієї громади з акцентом на інклюзивність.
Четверта зустріч 27 листопада стала результатом проведених тренінгів і бажанням молоді підтримати діяльність молодих людей, які свідомо піднімають потреби молоді ЛГБТІК+ щодо їх прийняття у суспільстві. Це була зустріч з молодою письменницею Аліною Шевченко та її книжкою “Намальована Діана”, у якій піднімається питання гострих потреб молодих людей, включно ЛГБТІК+ молодих людей. Подія відбувалась за формою «Жива бібліотека» і не залишила нікого байдужими та надала можливість вільно обговорити «гострі» теми молодіжного суспільства, включно з ЛГБТІК+.
Підсумкова зустріч учасників та учасниць Асамблеї відбулась 10 грудня у Молодіжному центрі Кіровоградської області, у якій узяли участь 16 осіб. Під час зустрічі остаточно погодили Форми діяльності, які радимо для найкращої співдії щодо сприйняття ЛГБТІК+ спільноти та Політику реагування на мову ворожнечі у Молодіжному центрі Кіровоградської області.
Сподіваємось, проведені Асамблеї допомогли створити комфортний простір для всіх учасників(-ць) аби вони могли вільно висловити свої думки та обговорити важливі питання.
Проєкт «Протидія ЛГБТІК+ молоді мові ворожнечі онлайн» (Lgbtiq Youth Net) реалізується ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна), European Center for Human Rights (Франція), Outside Media & Knowledge UG (Німеччина), MOMENTUM Marketing Services Limited (Ірландія), European Elearning Institute (Данія) за підтримки Erasmus+.